Güvenlik Sistemleri

Günümüz teknolojisi ile işletmenizi, evinizi veya herhangi bir alanı 7/24 gece gündüz gözetim altında tutmak artık çok kolay. Bilinçli her tüketicinin güvenlik sistemleri seçiminde bazı önemli noktaları iyi bilmeli ve seçim yaparken bu bilgileri dikkate alması gerekmektedir. Bilinçsiz seçim ve kulaktan dolma bilgileri ile yapılacak seçimler düşük kaliteye sahip olacak ve istenilen amaca hizmet etmeyecektir.

Kamera Kullanılacak Alan

Kamera sistemlerinde öncelikle yapılması gereken işlem , kullanılacak alanın iyi bir şekilde analiz edilerek en doğru noktaların (yeterli yükseklik, ulaşılamama, sabotaj eylemi) tespiti yapılmasıdır. Buradaki amaç en düşük maliyet ile en iyi görüntü alabilmektedir. Gerekli alanlarda dış ortam veya iç ortam tercihleri yapılmalıdır.

Kamera Seçimi

Kamera noktalrı belirlendikten sonra yapılamsı gerek işlem, kameraların alacağı ışık miktarı, kameraların görmesi gereken alanın genişliği ve gece görüş durumu dikkate alınarak uygun kamera seçimi olmalıdır. Bu noktada bakılması gerken özellikler;

Gece görüşünün net istendiği yerlerde ICR’lı veya IR ledli kameraların kullanılması gereklidir. Ayrıca Lux değerine bakılmalıdır. 1 lüx düşük ışıklı ortamlarda kötü görüntü verirken, 0,01 lüx, çok az bir aydınlatmalarda dahi oldukça iyi gece görüntüsü verir.
Işık miktarının yüksek olduğu alanlarda BLC ,WDR ve HLM (yüksek ışık miktarlarını dengeleme) özelliklerini kapsayan  kameralar kullanılmalıdır.

Ek Ekipmanlar

Kamera sistemi her ne kadar iyi olursa olsun, kullanılacak yan ürünler düşük kalite olursa eğer, yapılan sistem boşa harcanmış bir çöplük olabilir. Kullanılacak ürünler tespiti yapılan alana göre secilmelidir. Konnektörler birinci kalite olmalıdır. Özellikle kullanılacak kablo dikkatli seçilmelidir. Uzun mesafelerde 4+1 veya 2+1 (aynı kablo üzerinden hem görüntü, hem kamera elektriği )kablo yerine, , RG6, RG9, RG11, RG6U vb. farklı görüntü kabloları kullanılmalı, kameralar için ayrıca elektrik beslemesi çekilmelidir. Kullanılacak adaptör gerçek amper değerinde olmalıdır. Oratalma her bir kamera 1-2 A değerine sahipse toplamda 10 kamera olduğunu varsayarak, en az 30A değerinde adaptör kullanılmalıdır. Özellikle 30 A ve üzeri adaptörlerde soğutuculu sistemler seçilmelidir.

Diğer Hizmetlerimiz

Aşağıdaki “Ücretsiz Keşif Formu” nu Doldurabilirsiniz.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Eposta Adresiniz (gerekli)

Konu Başlığı

Mesajınız

Aşağıdaki Toplamın Sonucu?

3 ay Ücretsiz Servis
12 ay Telefon Desteği
2 yıl Ürün Garantisi
100 % Müşteri Memnuniyeti

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!